משרד עורכי דין מיכה גדרון נמנה על משרדי הבוטיק המובילים בישראל בתחום התכנון והבנייה וההתחדשות העירונית. למשרד ידע מקצועי רב עם ניסיון עתיר שנים בליווי לקוחות (פרטיים ועסקיים) ופרויקטים מורכבים בנושאים שונים הנובעים מדיני התכנון והבנייה וההתחדשות העירונית.

התחדשות עירונית ותמ"א 38

למשרדנו התמחות מיוחדת בתחום של תמ"א 38 והתחדשות עירונית, והוא מלווה פרויקטים רבים בתחום. בראש משרדנו עומד עו"ד מיכה גדרון, אשר כתב יחד עם פרופ' נמדר את הספר "תמ"א 38" והוא נחשב לבר סמכא בתחום. המשרד מציע מעטפת משפטית מלאה בכל הנוגע לליווי פרויקטים של התחדשות עירונית ופועל בעבור לקוחותיו במישור התכנוני. במסגרת הטיפול המשפטי, מלווה משרדנו עשרות לקוחות בייצוגם מול מוסדות התכנון השונים (ועדות מקומיות וועדות הערר) עד לאישור היתר הבנייה.

ליטיגציה בפני ועדות ערר, ערכאות שיפוטיות ומעין שיפוטיות

במרוצת השנים ותוך שהוא מטפל בצבר נכבד של לקוחות, יזמים, קבלנים ולקוחות פרטיים בהליכי תכנון ובנייה, צבר המשרד ידע מקצועי נרחב וניסיון רב בייצוג לקוחות בבתי המשפט, מוסדות התכנון וועדות הערר. השותף המייסד של המשרד, עו"ד מיכה גדרון, כיהן בעבר כיו"ר ועדת התכנון והבנייה של מחוז תל אביב ומכהן כיום כיו"ר (משותף) של ועדת התכנון והבנייה בלשכת עורכי הדין הוא אחד מהמומחים המוכרים ביותר בישראל לתחום התכנון והבנייה, והוא בעל ניסיון רב בייצוג בועדות ערר מחוזיות והמועצה הארצית, עתירות מנהליות, צווי מניעה, עתירות לבג"צ, תביעות בנושא היטלי פיתוח, ייצוג בהתנגדויות בפני מוסדות התכנון השונים.

ליווי הליכי תכנון

למשרדנו ניסיון רב בליווי כולל של לקוחות (פרטיים ומסחריים) בהליכי תכנון, מנקודת ההתחלה – היינו שיתוף פעולה עם גורמים מקצועיים לשם הכנת מסמכי התכנית וגיבושה ועד לאישור התוכנית במוסדות התכנון. במסגרת זו, משרדנו ערוך ומנוסה בטיפול בהתנגדויות המוגשות במהלך הליכי התכנון, וכן גם בייצוג בדיונים במוסדות התכנון המקומיים, המחוזיים והארציים וכן גם בערכאות השונות של בתי המשפט.

טיפול בהליכי רישוי בניה, היתרי בניה, הקלות ושימושים חורגים

משרדנו מטפל בכלל ההיבטים המשפטיים של קבלת היתרי בנייה החל מפרשנות וביאור התוכנית, הכנת הבקשה להיתר, הכנות חוות דעת משפטיות ומתן ייעוץ משפטי שוטף, בתחום התכנון והבנייה.ייצוג בתביעות פיצויים והיטלי השבחה

תביעות ירידת ערך עקב הליכי תכנון

למשרדנו ניסיון רב בליווי לקוחות בעלי נכסים שערכם ירד וזאת לאור הליכי תכנון שונים הגובלים בנכסיהם או הקרובים אליהם, והצפויים להוביל לירידת ערך. במקרים אלו משרדנו מלווה משפטית את הלקוחות והוא בעל ניסיון בהגשת תביעות פיצויים בהתאם לחוק התכנון והבנייה וכן גם בבתי המשפט, בהתאם לנסיבות.

שימור

משרדנו מייצג לקוחות בתביעות פיצויים ובהסדרים הקשורות לנכסים אשר הוגדרו ע"י הועדה המקומית כנכסים לשימור, דבר המשפיע על זכויות בעלי הנכס בכל הקשור לניצול אחוזי בנייה ועוד. במסגרת זו משרדנו מטפל גם בעררים על היטלי השבחה.